PayPal, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor

Online ödeme ve para aktarma sistemi PayPal, 6 Haziran 2016’dan itibaren Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Karar, PayPal’ın resmi web sitesi üzerinden “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme” başlığıyla duyuruldu.

Online ödeme devi, 6 Haziran 2016’dan sonra müşterilerine hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemlerinin durdurulacağını bildirdi.

Gerekçe olaraksa yerel düzenleyici kuruluşa yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na yapılan lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

Yapılan resmi açıklama şöyle:

Yapılan resmi açıklama şöyle:

 

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.”

PayPal, ilerleyen dönemlerde gerekli izinleri almak için çalışmalarına devam edeceğini de açıklamasına ekledi.

2 Yorum
  1. erdal elma 2 sene önce

    paypal durduruldu yeni çözümler ne olabilir.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Yazın

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize mesaj gönderebilirsiniz.

Gönderiliyor

© Tasarimlar.ORG  |  Tasarım hakkında birkaç şey  | Web & Graphic Design

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?